شهر هوشمند ، تسهیل گر در کسب و کار ها و کارآفرینی (1)


چه راهکار های می تونه یک شهر رو هوشمند کنه ؟

پاسخ به این پرسش که برای مدیران شهری و کارآفرینان حوزه های کسب و کار به وجود می آید این هستش که به چه شیوه هایی می توان شهر را هوشمند کرد و باعث ایجاد کارآفرینی شد 

کارآفرینان و مدیران و رهبران شهری بایستی به  موارد زیر  توجه نمایند :

1: ایجاد زیرساخت های مختص  به هر شهر و منطقه :

معمولا شهر ها شبیه هم نیستند  هر شهر دارای یکسری  چالش هایی همانند  جمعیت، الگوی ترافیک و آب وهوا دارد. در نتیجه وقتی به این موارد بپردازیم، مشکلات مختلفی مطرح می شوند. به عنوان مثال ، میزان اثر بارش برف در ترافیک بررسی شود، در نتیجه پیشنهاد اینکه می توان مسیرها هوشمند شوند را داد تا با گرم شدن سطح اسفالت ، یخ و برف موجود در اثر گرما ازبین برود . که با استفاده از  انرژی خورشیدی میتوان انرژی مورد نیاز را تامین کرد.همچنین می توان در شهرهای هوشمند از تکنولوژی های مختلف جهت خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرد  که با استفاده از شبکه های حسگر بیسیم wsn  مانند حسگرهای سنجش کیفیت هوا، شرایط آلودگی هوا را با توجه به معیار های سنجش هوا آزمود .

چالش های هر شهر  ومنطقه مختص به خود آن می باشد که تنها افرادی که بومی همان شهر  ومنطقه هستند  درک درستی از آن محل را دارند. به همین خاطر کارآفرینانی که بومی هستند  و نسبت به شرایط شهر خود آگاه هستند، می توانند بر افراد غیربومی  برتری داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیوستن به ما