سخنی با شما

دکتر محمد عین القضات

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همراهان محترم و دوستان عزیزم و نیز همکاران، برادران و خواهران گرامی که سایت بنده را دنبال می نمایند.

يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي ايران، ‌
ايجاد شوراهاي اسلامي شهر و روستا است كه به عنوان یکی از عناصر مدیریت شهری و از مظاهر دموكراسي و حاكميت مردم بر مردم به شمار مي رود.
با پيروزي انقلاب اسلامي و تشكيل مجلس خبرگان قانون اساسي، در اصل ششم، هفتم و اصول يكصدم الي يكصد و ششم قانون اساسي موضوع شوراهاي اسلامي به عنوان يكي از اركان نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح و تثبيت گرديد.
هدف از تشكيل اين شوراها شركت دادن مردم از پايينترين سطح جامعه تا بالاترين سطح آن در اداره امور است.

این موضوع در خصوص شهر مشهد بسیار ویژه است چراکه مشهد دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی است که برخی از آنها در کشور نمونه ندارد. وجود بارگاه منور حضرت رضا علیه السلام و حضور چند ده میلیون زائر در سال در این شهر مقدس از ویژگی های برجسته مشهد مقدس است.

همچنین وجود برخی زیرساخت ها در این شهر مانند زیرساخت های فناورانه و IT، زیرساخت های مشارکت اجتماعی، زیرساخت های هوشمندسازی، جمعیت جوان متخصص، وجود شرکت های فناور و خلاق، اکوسیستم نوآوری برجسته، وجود دانشگاه هایی با رتبه علمی بالا، فعالین فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مختلف، مدیران برجسته در سطح ملی، زیرساخت های گردشگری و دیگر موارد از این دست آنرا نسبت به دیگر کلانشهرها متمایز نموده است.

این ویژگی ها علاوه براینکه مشهد را در سطح ملی برجسته نموده، بلکه آنرا در سطح جهانی، شهری متفاوت ساخته است.

چنین موارد در کنار یک تیم مدیریت شهری متخصص، توانمند و متعهد به اصول نظام و اسلام که منجر به استفاده حداکثری از این زیرساخت ها شده و مشارکت توده مردم را به عنوان اصلی ترین سرمایه اجتماعی جذب نماید و در پرتو مشارکت مردم و شهروندان (زائرین و مجاورین) منجر به دست یابی به اهداف متصور برای شورای شهر خواهد شد.

در این راستا تحلیل این حقیر از وظايف قانونی شوراهاي اسلامي شهر و روستا و همچنین انتظارات مقام معظم رهبری مدظله العالی از این شورا و نیز با توجه به ماهیت شورای اسلامی شهر که ذاتاً وظیفه قانون گذاری و نظارت در عرصه خدمات عمومی شهری در بخش دولتی و خصوصی دارد، نیازمند وجود جوانان در بدنه شورا است. لذا بنده به عنوان سرباز نظام و خدمتگزار مردم غیور، با حمایت و نظر شما عزیزان وارد عرصه انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد شده ام.

امیدوارم با نظرات ارزشمند خود این برادر کوچکتر خود را در این مسیر یاری نموده و درکنار هم موجبات تغییر در شهر خوبمان را رقم بزنیم.

مشهد درمسیر تغییر

محمد عین القضات
کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیوستن به ما